• Nasze przedszkole jest placówką wychowawczo-dydaktyczno-opiekuńczą dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.
  • Ściśle współpracujemy z rodzicami. Zachęcamy rodziców do czynnego udziału w życiu przedszkola.
  • Obecnie, przedszkole czynne jest w godzinach 600-1600. Godziny pracy przedszkola dostosowujemy do potrzeb rodziców.
  • Zapewniamy dzieciom trzy pełnowartościowe, urozmaicone posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek) oraz owoce i soki między posiłkami. Dzieci mają swobodny dostęp do niegazowanej wody mineralnej w ciągu całego dnia.
  • Jesteśmy przedszkolem otwartym na oczekiwania i potrzeby dzieci, rodziców, środowiska lokalnego.
  • Organizujemy różnorodne zajęcia edukacyjne, spełniające oczekiwania dzieci i zapewniające im indywidualną drogę rozwoju.
  • Zapewniamy stałą współpracę ze specjalistami (psychologiem, logopedą, pedagogiem).
  • Dla dzieci z trudnościami i deficytami rozwojowymi organizujemy dodatkową pomoc specjalistyczną, przy współpracy z poradnią psychologiczno-pedagogiczną
  • Bazujemy na osiągnięciach dziecka, wzmacniamy pozytywnie, uczymy samodzielności w myśleniu i działaniu.
  • Dążymy do wszechstronnego rozwoju wychowanka, dobrego przygotowania do szkoły, osiągnięcia przez dziecko dojrzałości szkolnej
  • Uwrażliwiamy na dobro, prawdę i piękno. Uczymy tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.
  • Posiadamy dobrze wykwalifikowaną, stale doskonalącą swoje umiejętności kadrę pedagogiczną i obsługową.
  • Posiadamy pięć sal zajęć dydaktycznych. Systematycznie doposażamy przedszkole w atrakcyjny sprzęt i pomoce o dużych wartościach edukacyjnych oraz podnosimy estetykę przedszkola.
  • Proponujemy bezpłatne zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków: religia, język angielski, rytmika, nauka pływania.
  • Zapewniamy wychowankom częsty pobyt na świeżym powietrzu.
  • Organizujemy wycieczki krajoznawcze oraz do różnych środowisk społeczno- przyrodniczych
  • Organizujemy lekcje teatralne i muzyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi.
  • Przedszkolaki mają możliwość zaprezentowania swojego talentu artystycznego podczas imprez przedszkolnych oraz przeglądów, uroczystości miejskich
  • Podejmujemy szereg ciekawych przedsięwzięć w ramach przynależności Klubu Czytających Przedszkoli oraz realizując programy „Czyste powietrze wokół nas”, „Kubusiowi przyjaciele natury”, „Mamo, tato wolę wodę”.
  • Bierzemy aktywny udział w cyklicznych akcjach charytatywnych „ Wszystkie dzieci nasze są”, „Podziel się sercem, podziel się złotówką”, „Góra Grosza.