przedszkole 15

Nasze fotki

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prezentujących uroczystości, ciekawe zajęcia, osiągnięcia i inne ważne wydarzenia z życia Naszego Przedszkola.

Wycieczka do Jednostki Wojskowej W Nowej Dębie

Co roku w Naszym Przedszkolu dla dzieci z najstarszych grup organizowana jest wycieczka w ciekawe, niezwykłe miejsca. 7 czerwca 2011r. starszaki i pięciolatki wyruszyły z samego rana aby odwiedzić Jednostkę Wojskową w Nowej Dębie. Najpierw oglądaliśmy moździerze i czołg. Potem przyglądaliśmy się bliżej pracy działającej na terenie Jednostki Straży Pożarnej. Największą atrakcją była możliwość wejścia do samochodów strażackich. Po przerwie na posiłek wyruszyliśmy na poligon. Po obejrzeniu manewrów dzieci mogły zaglądnąć do wnętrza czołgu i dowiedzieć się na czym polega praca żołnierzy.

Tarnobrzeg Dzieciom

Korzystając z zaproszenia Stowarzyszenia ESTEKA 1 czerwca 2011r pięciolatki wyruszyły na tzw. Plac Czerwony, by tam świętować Dzień Dziecka.Impreza, która odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Norberta Mastalerza była bardzo udana. Dzieci miały okazję spotkać Dobre Wróżki obdarowujące słodyczami,wejść do radiowozu i razem z Panem Prezydentem przymierzyć hełm strażacki . Organizatorzy nie zapomnieli też o kiełbaskach z grilla i wodzie.Największą atrakcją była jednak nadmuchiwana zjeżdżalnia, domek z piłeczkami oraz dmuchany saloon. Dziękujemy organizatorom i wszystkim sponsorom, że mogliśmy tak wesoło i przyjemnie spędzić ten dzień.

Dzień Dziecka w Przedszkolu

W tym roku Dzień Dziecka w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy już 31 maja. W ogrodzie przedszkolnym odbyły się tańce, zabawy przy muzyce, z chustą animacyjną. Były też konkursy i zawody w przeciąganiu liny. Sześciolatkom udało się wygrać ale wszyscy walczyli bardzo dzielnie. Na koniec chłopcy otrzymali balony w kształcie miecza lub zwierzątka a dziewczynkom pani – klaun namalowała na buziach piękne motylki.

Spotkanie w bibliotece

W ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Nasze Przedszkolaki miały okazję słuchać książki czytanej przez panią Ewę Wójcik-Lis - dziennikarkę radia "Leliwa". Dzieci nie tylko wysłuchały czytanej przez niezwykłego gościa opowieści o przygodach Martynki ale też miały okazję porozmawiać o pracy Pani Ewy.

Nasze Panie też się uczą!

Nasze Przedszkole to miejsce, gdzie dzieci zdobywają wiele nowych wiadomości i umiejętności. Ale nie tylko Przedszkolaki mają okazję nauczyć się tu czegoś nowego. W sobotę i niedzielę 21 i 22 mają 2011 r. nauczycielki z przedszkoli z Tarnobrzega i okolic miały okazję wziąć udział w zorganizowanym w naszej placówce kursie, który poprowadziła Pani Dorota Dziamska – twórczyni systemu „Edukacja przez ruch”.

Sztafeta Przedszkolaków

15 mają 2011 r. w niedzielę, tradycyjnie jak co roku odbył się Bieg Siarkowca. To już XXXI taka impreza. Jedną z konkurencji była Sztafeta Przedszkolaków, w której rywalizowały dzieci  z tarnobrzeskich przedszkoli. Mali zawodnicy ścigali się na dystansie 10 x 40m. Nasza ekipa spisała się wspaniale wchodząc do finałów. Tam trochę zabrakło szczęścia, ale i tak zajęliśmy zaszczytne 4 miejsce. Brawo!

Telewizja w Naszym Przedszkolu.

Wystawa prac Naszych Przedszkolaków w bibliotece spotkała się z dużym zainteresowaniem. W poniedziałek 9 maja 2011 r. mieliśmy w przedszkolu niezwykłych gości - dziennikarzy z Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg. Zbierali materiały do programu "W szkole i w przedszkolu" i postanowili dowiedzieć się więcej o naszej wystawie " Wszystkie kolory wiosny". Udzielaliśmy wywiadów, nakręcono też materiał z samej wystawy. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda kamera telewizyjna i przekonać się jak pracują dziennikarze. Opowiadały o swoich pracach a na koniec obdarowały gości wykonanymi z własnej inicjatywy rysunkami.

Obchody Beatyfikacji Jana Pawła II

W tym roku miało miejsce ważne dla nas Polaków wydarzenie – beatyfikacja Jana Pawła II. Pragnęłyśmy, aby dla dzieci z Naszego Przedszkola było to też niezwykłe przeżycie. Wychowankowie poznawali postać Wielkiego Rodaka,słuchali opowiadań, wiersze, oglądały zdjęcia i portrety. Starsze przedszkolaki oglądnęły też animowany film o życiu papieża. 28. 04. 2011r.wzięliśmy udział w odprawionej w kościele p.w. Św. Barbary Mszy. Dzieci wykonały też prace plastyczne na wystawę „Jan Paweł II”, którą zaprezentowaliśmy w kościele. Natomiast 29.04.2011r.włączyliśmy się w obchody beatyfikacji zorganizowane na rynku występując z programem „Dzieci dla Jana Pawła II”.

 

Kolejne odwiedziny w bibliotece

Kontynuując realizację kampanii pod hasłem: „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Wychowankowie Naszego Przedszkola po raz kolejny odwiedzili znajdującą się w budynku sąsiedniej szkoły Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej oddział dla dzieci. Dzięki tym wizytom przedszkolaki mają okazję bliżej zapoznać się z pracą i funkcjonowaniem biblioteki, wysłuchać bajek czytanych przez panią bibliotekarkę (w marcu) oraz pracownika Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg (w kwietniu). Odwiedziny w bibliotece zaowocowały większym zainteresowaniem dzieci słowem pisanym, a część przedszkolaków czynnie korzysta z księgozbioru ponieważ rodzice postanowili zapisać je do biblioteki.

 

Występ w TDK

Sześciolatki i dziewczynki z grupy pięciolatków na koncercie podsumowującym akcję charytatywną „Podziel się sercem, podziel się złotówką” zaprezentowały program artystyczny składający się z układów tanecznych. Eteryczne nimfy i dzielni wojownicy spisali się na medal. Były brawa i radość nie tylko z udanego występu ale i tego, że dzięki takim akcjom możemy pomóc innym.

 

Zabawa karnawałowa

Jak co roku w okresie karnawału odbyła się w Naszym Przedszkolu wspólna zabawa – tym razem w stylu country. Muzyka przeniosła nas na Dziki Zachód. Wśród tancerzy byli kowboje, kowbojki ale też księżniczki, policjanci, bohaterowie komiksów i wiele innych niezwykłych „osobowości”. Uczyliśmy się nowych tańców, były konkursy i zabawa z chustą. W przerwie coś słodkiego i sok na wzmocnienie by znów móc tańczyć i skakać.

 

Dzień otwarty w Społecznej Szkole Podstawowej im. Małego Księcia

Starszaki i pięciolatki miały okazję zobaczyć szkołę, zwiedziły pracownię komputerową, plastyczną, klasy zerówki i pierwszaków, oglądały przedstawienie przygotowane przez uczniów i brały udział w lekcji na temat  obiegu wody w przyrodzie. Było bardzo ciekawie i sympatycznie. Na koniec mogliśmy zaglądnąć do gabinetu Pani Dyrektor i osobiście podziękować za tak miłe przyjęcie.

 

Niedziela Palmowa dla bliźniego – kiermasz.

W tym roku Niedziela Palmowa dla bliźniego została zorganizowana z myślą o Mirze chorej na toczeń układowy. Panie nauczycielki przygotowały na kiermasz atrakcyjne stroiki i ozdoby świąteczne a  panie kucharki upiekły pyszne ciasta. Nasz stragan cieszył się dużym powodzeniem i niemal wszystko udało się sprzedać. Zarobione pieniądze przekazaliśmy na rzecz Miry.

 

Wreszcie wiosna

Wiosna zawitała nie tylko na polu ale tez w sali pięciolatków. Nasza mała uprawa roślin prezentuje się wspaniale. Nic tak dobrze nie smakuje  i nie ma tylu witamin jak samodzielnie wyhodowany szczypiorek czy rzeżucha!

 

Dni otwarte w Szkole Podstawowej Nr 4

3 marca 2011 roku odwiedziliśmy Szkołę Podstawową Nr 4. W szkole tej od lat nasi wychowankowie rozpoczynają naukę w pierwszej klasie. Sześciolatki w tym roku miały okazję zwiedzić budynek szkoły, szczególnie zainteresowała ich sala biologiczna i komputerowa, brały udział w lekcji muzyki i plastyki oraz w zawodach sportowych prowadzonych na sali gimnastycznej przez znanego nam pana od ćwiczeń korekcyjnych. Na koniec na stołówce dzieci miały okazję własnoręcznie przygotować sobie sok jabłkowo-marchewkowy i otrzymały drobne upominki.

 

Dzień Babci i Dziadka

W Naszym Przedszkolu Święto Babci i Dziadka jest obchodzone co roku. 1 lutego 2011r. uroczystość ta odbyła się w grupie maluszków. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia i tańczyły. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechów i radości. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły przybyłym Babciom i Dziadkom laurki.

 

Andrzejki

Andrzejki stanowią w naszym przedszkolu tradycję od wielu lat. W grupie starszaków najpierw był czas wróżenia: dziewczynki najbardziej chciały poznać imię swojego przyszłego męża, zaś chłopców bardziej ciekawiło, gdzie spędzą wakacje, kim zostaną w przyszłości, w jakim kraju będą mieszkać no i oczywiście jakim będą jeździć samochodem. Zabawa zakończyła się dyskoteką, nie zabrakło też słodkich niespodzianek. W najmłodszej grupie uroku uroczystości dodawały wróżby dla dzieci i rodziców, którzy uczestniczyli w zabawie. Oprócz wróżby "Kim zostanę w przyszłości?" było też losowanie serduszek z imionami i wróżby z kolorowych kółek. Jednak najwięcej radości i wrażeń dostarczyło maluszkom tradycyjne "lanie wosku". W tym dniu każde dziecko było szczęśliwe, roześmiane, zaczarowane...

 

Pasowanie na Przedszkolaka

W dniu 26.11.2010r. w najmłodszej grupie odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Było to szczególne wydarzenie dla naszych małych zuchów. Dzieci były odświętnie i kolorowo ubrane a na głowach miały birety. Na początek najmłodsze Przedszkolaki przedstawiły krótki program artystyczny a potem złożyły uroczyste przyrzeczenie. Aktu pasowania dużą, zieloną kredką dokonała Nasza Pani Dyrektor Teresa Sałek, która wręczyła również pamiątkowe dyplomy, medale "Dzielnego Przedszkolaka" i upominki a także rożki obfitości z łakociami.Ta oficjalna część uroczystości została zakończona pamiątkowymi zdjęciami.

 

Wycieczka na Cmentarz Wojskowy

Święto Zmarłych, to dzień pamięci o tych co już odeszli, których już nie ma wśród nas. Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów. Święto Zmarłych jest również zachętą do zadumy, do przemyśleń o przemijającej historii. W tym roku podobnie jak i w latach ubiegłych sześciolatki z naszego przedszkola odwiedziły Cmentarzu Wojskowy i zapaliły znicze na grobach nieznanych żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny.

 

Dzień Ratownictwa Medycznego

13 października 2010 r. na Placu Bartosza Głowackiego, sześciolatki uczestniczyły w II Dniu Otwartym, zorganizowanym w ramach Dnia Ratownictwa Medycznego, przez Szpital Wojewódzki im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Dzieci nie tylko obserwowały jak ratownicy medyczni, żołnierze z jednostki w Nowej Dębie oraz strażacy demonstrowali sposoby udzielania pierwszej pomocy, ale również same podejmowały próby resuscytacji, czy też ułożenia ofiary wypadku w pozycji bezpiecznej. Skorzystaliśmy też z możliwości obejrzenia wyposażenia karetek pogotowia oraz przeznaczonej do działania w warunkach bojowych wojskowej sanitarki. Na koniec w ramach w akcji "Miś Ratownik" przekazaliśmy pluszowe maskotki dla najmłodszych pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Tarnobrzegu.

 

Wizyta w bibliotece.

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” postanowiliśmy nawiązać współpracę z otwartą niedawno w budynku sąsiadującej z Naszym Przedszkolem szkoły filią Miejskiej Biblioteki Publicznej. Oddział dziecięcy jest bardzo ciekawym miejscem. Miły nastrój, ciekawy księgozbiór, możliwość korzystania z zabawek i gier planszowych a przede wszystkim wysłuchanie czytanego przez Panią Bibliotekarkę opowiadania sprawiło, że wizyta bardzo się nam podobała.

 

Sałatka owocowa.

Pięciolatki przygotowując smaczną i pełną witamin sałatkę owocową dowiedziały się nie tylko jak należy się odżywiać aby być zdrowym ale też poznawały tajniki „kucharzenia”. Uczyły się kroić nożem, przesypywać, mieszać.

 

Jesienna wycieczka pięciolatków do Parku Dzikowskiego.

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybraliśmy się na wycieczkę, której celem był park przy zamku. Mimo, że droga była długa i trochę bolały nogi udało się dotrzeć do celu. A tam krótki odpoczynek na parkowych ławkach i wesoła zabawa – taniec wśród liści i ciekawe spotkanie z panem traktorzystą. Mogliśmy w pełni zrozumieć co to znaczy „złota polska jesień”. Żółto – pomarańczowe liście spadające z drzew przypominały deszcz złota. Powstały piękne bukiety, które zabraliśmy do przedszkola na pamiątkę.